Rudolf STRÁNSKÝ

Vzdělání: Vyšší střední

Profese: Trenér a manažer sportovního klubu KK Karlovy Vary

Sportovní specializace: Karate, kickbox, sebeobrana

Největší úspěchy: Bronzová medaile na MS ve Švýcarsku ( v době, kdy byly pouze 3 světové asociace, tedy poměrně velký počet účastníků v každé váhové kategorii)

Stav : Rozveden

Záliby : Jízda na koni, četba anglických textů

Miluju: Své děti

Nemám rád: Létání a žraloky ve stejné lokalitě, kde jsem zrovna na dovolené.

Kdy si se s bojovými sporty setkal poprvé ?
V 17 letech v oddílu řeckořímského zápasu v Ostrově nad Ohří.

Bojové sporty a bojová umění občas pořádně bolí. Nezažil si období, kdy si s nimi chtěl přestat ?
Ne, můj trenér mi to vysvětlil hned na začátku, tak jsem s tím počítal.

Zaujali tě bojové sporty a umění na první pohled nebo tě k nim někdo dotlačil ?
Po zápasu, boxu, judu - klasických olympijských sportech se tu najednou objevilo tajemnem zahalené karate. Při první příležitosti jsem naskočil.

Jak se jim vlastně věnuješ ?
Živím se tím, jako trenér.

Co ti dávali a dávají do života ?
Naprosto se shoduji s hláškou hlavního instruktora Systemy pro ČR Davida Sýkory, který při návštěvě u nás prohlásil "karate bylo pro mně náboženstvím".

Zajímáš se o bojové sporty obecně nebo máš jen ten svůj ?
Každý bojový sport, nebo umění, má něco, čím můžeš obohatit své znalosti.

Jak by si nalákal nové zájemce o bojové sporty ?
Násilí a brutalita kolem nás narůstá a narůstat bude. Většinou na Vás nikdo nezaútočí, když máte vedle sebe kamarády, nebo policajty. Skoro vždycky jste na to sám. Cvičit nějaký bojový sport, nebo umění, je tedy nutnost. Pokud se o Vás ví, že jste schopen něco naučit, není nutno nové zájemce lákat, přicházejí sami.

Co ti bojové sporty v životě vzali a co ti dali ?
Pokud se živíte prací, tak přes den pracujete, k tomu si zvyšujete vzdělání a kvalifikace a večer máte svůj trénink, nebo také třeba trénujete ještě někoho jiného. O víkendech, kdy má být rodina spolu, jste na závodech, seminářích ap. Je potom pochopitelné, že jste jednoho dne doma tak nějak navíc. Já tedy přišel o manželství. Ale protože jsem měl možnost do svého stylu života "zatáhnout" a to úspěšně i svoje děti, potom klady, které mi přinesl život bojovníka, naprosto převažují.

Co plány do budoucna ?
Ještě nějaký čas udržet moč, tužku a myšlenku :)))))